Кожна музична нота безпосередньо пов'язана з тим чи іншим органом чуття, а також з певними системами організму. Тому, слухаючи і проспівуючи окремі нотки, ми можемо допомогти своєму тілу і душі швидше відновити силу і гармонію, а значить, і здоров'я.
     Ідея про коливальної природи світобудови лежить в основі багатьох видів терапій - це не тільки музична терапія, але і терапія камінням, кольоротерапія і гомеопатія і багато інші види терапій - всі вони ґрунтуються на пошуку резонансних частот між засобом зцілення і клітинами організму.
    Потрібні для зцілення ноти можна підбирати за допомогою різних музичних інструментів, камертонів, а ще можна прослуховувати або грати твори, написані в ключі потрібної ноти. Дуже корисно і добре співати ці ноти, а також гами або композиції, які містять ці ноти.
    Але не можна примітивно, механічно підходити до процесу «лікування нотами». Якщо людина просто слухає ноту, але не вслухається в неї, якщо він вважає, що багаторазового повторення потрібної ноти достатньо для лікування, то цим пацієнт різко зменшує можливості цілющого впливу звуків.
Коли ви вибираєте потрібну ноту, то насамперед прислухайтеся до себе, до своїх відчуттів, до своєї інтуїції. Ваша реакція на звучання ноти - ось кращий показник того, чи підходить вам нота чи ні.
Як відомо, людина з поганим настроєм часто живе зі страхом в душі. Позбутися від невпевненості може допомогти нота до. Це нота лідерів, адже вона йде самою першою в гаммі. Вона додасть вам енергії егоцентризму і поліпшить кровообіг, що дуже корисно для очей.
    Нота ре хороша при глаукомі, так як вона регулює водний обмін в організмі. Крім того, нота ре допомагає організму очиститися від шлаків і токсинів, а це позитивно позначається на здоров'я очей.
    Нота мі має саме безпосереднє відношення до зору. Її вібрації збігаються з коливаннями цього органу почуттів. Тому її можна прослуховувати при будь-яких очних хворобах, порушення зору і стомленні очей.
    Нота фа підвищує імунітет і рекомендується до прослуховування при частих ячменях і кон'юнктивітах. Вона надає дезинфікуючу дію і допомагає впоратися з запаленнями.
   Нота соль оновлює клітини організму і покращує обмін речовин, тому прослуховуйте її при катаракті та інфекційних хворобах очей. Вона допоможе вам зосередитися, якщо очі втомилися.
   Нота ля знімає біль і благотворно діє на нервову систему. При глаукомі добре використовувати дані лікувальні властивості ноти. Ля знімає набряки і покращує загальний стан організму.
   Нота сі нормалізує все тіло, підтримує баланс калію і натрію, тому також може допомогти при глаукомі. Якщо ви вирішили проводити медитації для виправлення зору, то нота соль буде вашим кращим помічником.
     Зцілення нотами - простий, приємний і безпечний спосіб. Адже можна просто співати вподобаний тобі звук, занурюючись в нього і насолоджуючись ним, щоб зцілення від недуги пішов швидше.
   Не потрібно забувати, що можна підбирати для себе не тільки певні ноти, але і їх поєднання. У цьому випадку також стежте за своєю реакцією. Потрібні акорди обов'язково знайдуть відгук у вашому серці.