Вплив музичних інструментів на організм людини

 

     Медики, досліджуючи можливості музикотерапії, за­значають, що музика діє вибірково — залежно не тіль­ки від її характеру, а й від інструмента, на якому її ви­конують. Такі старовинні інструменти, як орган, флейта, скрипка, дуже гарно діють на мозок людини. Мабуть, не випадково, скрипка — найулюбленіший інструмент інте­лектуалів, зокрема відомого вченого А. Ейнштейна, літе­ратурного героя Шерлока Холмса та інших.

      Вивчаючи вплив музичних інструментів на люди­ну, вчені дійшли висновку, що найсильніше на людину впливає органна музика: вона приводить усі мозкові структури в стан резонансу. Крім того:

1. Печінка позитивно реагує на дерев'яні духові ін­струменти — гобой, кларнет.

2. Роботу кровоносних судин поліпшує кларнет.

3. За наявності серцевих хвороб найбільш ефектив­ними є струнні (скрипка, віолончель).

4. На легені та бронхи позитивно впливає флейта.

5. У разі радикулітів і невритів дуже ефективна труба (саме за цих недугів гру на ній застосовував знамени­тий античний лікар Ескулап).

6. На сечостатеву систему позитивно впливає звук саксофона.

     Щоб правильно дібрати музично-терапевтичний за­сіб, важливо знати улюблений жанр, який найбільш по­добається і зрозумілий: фольклорна, популярна, естрад­на, джазова, камерна, оперна, симфонічна музика. Єдине, з чим треба бути обережними, так це рок. Вияв­ляється, прослуховування і виконання тяжкого року руй­нує організм. Прослуховування такої музики викликає виділення так званих стрес-гормонів, які знищують зна­чну частину інформації, що зберігалася в мозку. Подібну музику фахівці називають «музикою-вбивцею».

     Отже, слухайте класику! Вона нагадає про любов і підтримає в біді, навчить захоплюватися красою люд­ської душі і величчю природи, відкриє невідомі сторо­ни могутнього світу мистецтва, що приносить радість, здоров'я і насолоду.

    Музика допомагає розвивати і виховувати дітей. Як стверджують численні дослідження, прослуховування музики значно покращує функції мовлення в дошкіль­нят, сприяє запам'ятовуванню ключових фраз і загалом полегшує засвоєння інформації дітьми.

     Американські дослідники дійшли висновку, що мозок людини з моменту народження здатний сприймати му­зику і, можливо, вона є свого роду першомовою або ар­хаїчною формою мислення.

   Сприйняття музики може бути активним (свідомим) або пасивним (несвідомим). При цьому доведено, що навіть несвідоме сприйняття музики позитивно впли­ває на інтелектуальну діяльність.


Лікувальні музичні інструменти:

Інструмент - Фортепіано, акордеон
Дія - благотворно впливають на утворення жовчного соку, захищають слизову від поразки
Ефективний час доби - ранок


Інструмент - Гітара
Дія
 - гасить роздратування і «розвантажує» серце

Ефективний час доби — опівдні


Інструмент - Флейта
Дія - відновлює функцію печінки
Ефективний час доби - вечір, ніч


Інструмент - Скрипка
Дія - активізує тонкий кишечник
Ефективний час доби-день


Інструмент — Саксофон
Дія
 - покращує роботу нирок, «розбиває» камінці
Ефективний час доби - вечір


Інструмент - Труба
Дія - покращує роботу підшлункової залози
Ефективний час доби - ранок


Інструмент - Арфа
Дія - Покращує дихання при астмі, бронхіті
Ефективний час доби - вечір


Інструмент - Барабан
Дія 
- Зміцнює імунітет
Ефективний час доби - ранок