Зараз настільки великий вибір літератури, що дуже не хочеться витрачати час на прочитання неякісних книжок. Таких, які не залишать після себе нічого, крім жалю, що в цей час можна було б зробити або прочитати щось корисне.

Ще тяжче вибирати книжки для дітей. Адже те, що ми читаємо діткам, або що вони читають самі, впливає на формування їхнього світогляду, на формування загальнолюдських істин, наприклад, що таке добро і зло, добре-погане, гарне-негарне тощо. З кожним роком дитячої літератури стає все більше, але це не означає, що кількість якісних цікавих дитячих книг теж зростає.

Джилл Томлінсон "Пінгвін, який хотів все знати"

Найкраща для віку: 3-6 років

Пінгвіненя Отто живе на лапах у свого тата на краю світу і кожен день здійснює вражаючі відкриття. Виявляється, пінгвіни - птахи, але вони не літають, а плавають і пірнають. Пташенятам не можна пірнати, поки замість ніжного пуху у них не виростуть справжні жорсткі пір'їни. Всі ці премудрості юний Отто повинен вивчити сам, а потім розповісти про них іншим пінгвіненятам, адже він - старший! Пізнавальна казка про мешканців Антарктиди, написана англійською письменницею Джилл Томлінсон, цікава і тим, хто ще не вміє читати, і старшим діткам, які можуть освоїти її самі.


Роман Скиба "Баламутинки"

Найкраща для віку: 1-5 років

Ціла книга чудових віршів для дітей з найрізноманітнішими персонажами. Тут і мишка-книголюбка, і "пухнаста" жабка, і приблудні коти, і їжачок, що розфарбовує гриби під мухомори, щоб врятувати їх від грибників, і прудконогі черепахи... Книга доповнена затишними ілюстраціями, які залишають приємний післясмак.


Беатриса Поттер "Казки кролика Пітера"

Найкраща для віку: 1-5 років

Казки англійської письменниці Беатріс Поттер давно увійшли до скарбниці дитячої класики і вже більше ста років підкорюють серця маленьких читачів з усього світу. Письменниця саморуч створила ілюстрації для своїх забавних звіряток, чим краще передала їх настрій та характер. Це добрі і ніжні казки обов’язково сподобаються малюкам, які подорожуватимуть із своїми новими друзіми.


Алан Александр Мілн "Вінні-Пух"

Найкраща для віку: 2-7 років

Вічна книга Алана Мілна про пригоди смішного і дотепного в своїх міркуваннях ведмедика Вінні Пуха. Ці історії будуть цікаві не лише дітям, але і дорослим, які знайдуть в діалогах між персонажами багато прихованих жартів. Ведмедик Вінні-Пух і його друзі до сих пір залишаються улюбленими героями дітей в багатьох країнах. Їх діалоги цитують, історії переповідають, а образи персонажів використовують майже в усіх видах продукції.


Бернд Колеппа, Єнс Рассмус "Вирощувати драконів дуже легко"

Найкраща для віку: 4-7 років

Весела історія, яка сподобається вашій дитині, вчить як виростити дракона в домашніх умовах. Виявляється, це зовсім не складно, а, навпаки, весело і повчально. Вам всього лиш буде потрібно драконяче яйце, нагрівальна лампочка і терпіння. Цю історію дитина захоче читати самостійно, щоб потім розказати батькам про свої враження.


Арнольд Лобел "Квак и Жаб знову разом"

Найкраща для віку: 3-6 років

Ця книжка заохотить дитину до самостійного навчання. "Квак и Жаб знову разом" розповідає про пригоди відомих маленьким читачам персонажів Квака і Жаба, які саджають квіти, печуть печиво, рятуються від змії і ходять по канату уві сні. Історії невеликі за обсягом, тому малюку буде легко втримувати сюжет.


Клайв Стейплз Льюїс "Хроніки Нарнії. Лев, чаклунка й платтяна шафа"

Відома серія з семи книг "Хроніки Нарнії" розповідає про пригоди дітей в чарівній країні Нарнії. Брати та сестри Люсі, Пітером, Сьюзен і Едмундом, граючись у хованки, потрапляють в Нарнію за допомогою старої шафи. Там вони знайомляться з чарівними істотами та новими друзями, перемогли чаклунку Ядіс і потоваришували із самим левом Асланом, пізнали зраду близьких і любов, смерть і воскресіння, але знайшли в собі сили пробачити і залишитися самими собою.


Сергій Гридін "Федько у віртуальному світі"

Найкраща для віку: 4-7 років

Діти зараз стали більш обізнані і вміють користуватись комп’ютером мало не з пелюшок. Тому вашій дитині сподобається те, що їй близьке. Книга розповідає про кумедного і милого віруса Федька. Він опиняється в небезпеці і його друзі – Сашко, Петро та Марічка – відправляються у віртуальне місто на допомогу Федьку.


Юрій Брєзан "Пригоди котика Мікоша"

Найкраща для віку: 3-6 років

Пригоди чорного котика Мікоша розпочинаються після того як він, як завжди, провів свого товариша Томаша до школи, а по дорозі назад вирішив подивитись на поїзди. Побачивши у вагоні з картоплею мишку, котик плигнув за нею і не стямився, як поїзд уже був далеко від його рідного міста. Попереду – сповнена захоплюючих пригод велика мандрівка!


Енід Блайтон "Пригоди Нодді В Іграшковому Місті"

Найкраща для віку: 2-5 років

Енід Блайтон – одна з найвідоміших дитячих письменниць. У книзі зібрані чудові історії дерев’яного чоловічка Нодді, котрий втікає від столяра, який його зробив, зустрічає друзів та оселяється в іграшковому місті. Характер та вчинки Нодді виховуватимуть в дитині лише позитивні якості та підказуватимуть як вчиняти в тій, чи іншій ситуації.


"Люлі-Люлі-Люлечки. Казки На Ніч"

Найкраща для віку: 1-4 років

Добрі казки і ласкаві колискові з цієї книжечки допоможуть малюкові швидше заснути. Кроха з радістю послухає улюблені історії "Троє поросят", "Червона Шапочка", "Кіт у чоботях", "Дюймовочка". Кольорові ілюстрації зацікавлять малюка, він буде з задоволенням розглядати їх перед сном.


Марина Павленко "Півтора бажання"

Найкраща для віку: 3-6 років

Книжечка про бабусю Ялосовету, яка збирала казочки. Жили вони у неї в скрині Ох, і назбирала вона їх за своє життя! Серед них і недбала і необережна, неймовірна і забудькувата, вередлива, ще й ощадлива.

І от якось Казка-Мандрівниця не повернулась… Ось тоді і почались пригоди Казки та її сестер зі скрині.