Районний конкурс "Ранкова зірка - 2015"


     Міжнаро́дний ко́нкурс знавці́в украї́нської мо́ви і́мені Петра́ Я́цика 

            Синєгуб Данило,

переможець районного етапу конкурсу серед учнів 3 - х класів

Малявко Ярослава,

ІІ місце   серед учнів 4 - х класів

 районного етопу конкурсу

Хохлова Наталія,

ІІІ місце серед учнів 4 - х класів

районного етапу конкурсу

Конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

    За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім'я Петра Яцика, а його дочка Люба стала почесним головою конкурсу.

За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн людей з-понад 20 країн світу.

                      Історія

    Конкурс було засновано українським меценатом Петром Яциком у травні 2001 року. Конкурс проводиться щорічно.

    VII конкурс відкрився 9 листопада 2006 року в Чернігові і вперше проходив без участі Освітньої фундації Петра Яцика (Торонто), якою керує Надія Яцик. Очолювана нею фундація зняла з себе відповідальність за проведення мовного конкурсу, бо, на її переконання, «не може українська діаспора врятувати українську мову в Україні». На її думку, це може зробити тільки уряд України.

Одним із натхненників конкурсу є виконавчий директор Ліги українських меценатів, письменник і громадський діяч Михайло Слабошпицький.

 Умови конкурсу 

     Конкурс щороку стартує 9 листопада, в День української писемності та мови.

Конкурс проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. Переможці конкурсу, крім цінних подарунків, отримують грошову винагороду (2006 року вона становила 3-7 тисяч гривень — залежно від вікових груп учасників).

    Переможців конкурсу визначає авторитетне журі на чолі з головою професором П.Ю. Гриценком - директором Інституту української мови НАН України.

    У конкурсі беруть участь як українці, так і особи інших національностей, які знають українську мову і послуговуються нею.