Як провести зимові канікули

Зимові канікули – пора відпочинку, свят та розваг. Саме тому необхідно пам’ятати про необхідність дотримання елементарних правил поводження в побуті, у громадських місцях, на вулицях тощо. З метою попередження нещасних випадків, травматизму просимо вас дотримуватися таких правил безпеки:

- не залишайте дітей без нагляду. Ви повинні знати, де і з ким знаходиться ваша дитина;

- слідкуйте, щоб діти обережно поводилися з вогнем;

- пам’ятайте: використання піротехнічних засобів (петард, бенгальських вогнів, хлопавок) небезпечне для життя і здоров’я;

- нагадуйте дітям, що необхідно дотримуватися правил дорожнього руху;

- не дозволяйте, щоб діти ходили на водоймища, які ще не вкриті кригою або вкриті тонкою кригою;

- нагадуйте дітям правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами;

- пам’ятайте про правила поводження з дикими та бездоглядними свійськими тваринами.

Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього дітей! Пам’ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.

Свято запам’ятається надовго, якщо воно пройде без проблем. А подбати про це повинні Ви самі. 

У разі необхідності телефонуйте: 

При пожежі – «101» 

До міліції – «102» 

Швидка допомога – «103»  

Служба газу – «104» 

Зробимо життя безпечним!

Безпека на атракціонах

Відвідування парку розваг для дитини – це завжди яскрава подія. Зробіть все можливе, щоб свято не було затьмарене!

Як зібрати малюка на прогулянку до парку розваг і що повинна знати мама перед тим як відпустити свою крихітку покататися на гірках чи каруселі?

Одягаємо правильно:

– вибирайте зручний одяг для парку розваг. Він не повинен сковувати рухи і малюку в ньому повинно бути комфортно. Адже вам доведеться тривалий час ходити й кататися

– забудьте про вбрання з «небезпечними» деталями: ременями, що теліпаються тощо.

– відмовтеся від ненадійного взуття – капців і босоніжок. Взуття повинно добре триматися на ніжці, щоб під час катання не злетіло.

Увага! Зберіть довге волосся доньки у пучок і добре закріпіть. Так дитині буде зручніше, а ви будете впевнені, що волосся ні за що не зачепиться.

Порада: якщо дитина іде на прогулянку у взутті із шнурками – зав’яжіть вузлик тугіше, а кінці шнурків заховайте в туфлі.

Не загубіть малюка!

  • Не випускайте малюка з поля зору! Зустрічайте його біля входу на атракціон після кожного катання. Інакше ви можете просто загубити свою дитину у великому натовпі людей.
  • Вдягайте малюка у яскравий одяг або незвичайний головний убір. Це допоможе вам швидше помітити свою дитину у натовпі інших малюків.
  • Про всяк випадок покладіть дитині в кишеню записку з її ім’ям і прізвищем, вашою адресою чи номером телефону.

Вибираємо атракціон:

    Прочитайте правила користування перед тим, як посадити дитину на карусель. Вони обов’язково повинні бути вивішені перед входом на атракціон. У правилах вказуються обмеження за віком, за станом здоров’я дітей. Підберіть атракціон, який за всіма критеріями підходить вашому маляті.

Вимагайте показати документ, який підтверджує, що атракціон пройшов технічний огляд. Такий документ повинен бути у співробітників парку.

Увага! Якщо персонал відмовляється показати такий папір не ризикуйте здоров’ям малюка!

Відмовтеся від катання на  атракціоні! Краще запропонуйте поласувати морозивом, сфотографуватися із казковими персонажами або пострибати на надувному батуті. Це бодай безпечно.

Порада: для дитини обирайте підходящий за віком атракціон.

Це треба знати!

Як підготувати дитину до катання?

  1. Проведіть інструктаж. Перед катанням поясніть малюку, що треба сидіти спокійно, не відстібати ременя, не розмахувати руками. Всі правила дитина повинна знати назубок.
  2. Проведіть на атракціон  і допоможіть застібнути ремінь безпеки, якщо дитині ще немає 10 років.
  3. Звільніть рот дитини від жуйок, цукерок, льодяників. Інакше під час швидкого катання малюк може ними вдавитися.

Важливо! Перед походом на карусель не перегодовуйте дитину важкою та жирною іжею – смаженим м’ясом, копченою ковбасою тощо. Краще нагодуйте її легкою кашею з фруктами, бо дитині може стати погано під час катання.

Як провести осінні канікули

Всього з початку поточного року службою Цивільного захисту по лінії „101” отримано 5226 повідомлень про виникнення подій різного характеру на території області. Наслідки надзвичайних подій та ситуацій призвели до загибелі 492 осіб, що на 10% менше кількості загиблих в порівнянні із аналогічним періодом минулого року (2014 рік – 548 осіб).

    Особливо рятувальників непокоїть ситуація стосовно загибелі та травмування дітей у разі виникнення різноманітних надзвичайних подій та ситуацій. Скоро розпочнуться такі довгождані осінні канікули і тисячі дітей упродовж тижня будуть відпочивати від уроків. Однак такі дні відпочинку є особливо небезпечними для школярів. Адже переважна більшість батьків працює і їхні діти проводять дозвілля на самоті. Це, безумовно, створює певний ризик для їх безпечної життєдіяльності.

    Особливу небезпеку для дітей у цей час можуть становити газові та електроприлади. Якщо дитина не знає як із ними поводитися та намагається їх експлуатувати без нагляду дорослих – може статися біда.

     Також пильнуйте, щоб до рук дитини не потрапили сірники, запальнички, отруйні речовини та невідомі предмети. Обов’язково проведіть із сином чи донькою бесіди про правил безпечної поведінки вдома, роз’яснюйте їм елементарні правила пожежної безпеки. Спробуйте знайти можливість для вирішення питання таким чином, щоб Ваші діти не залишалися вдома самі. Краще зверніться за допомогою до бабусь, дідусів, родичів та друзів. Вони з радістю відгукнуться на подібне прохання. Турбота про безпеку дітей – наш спільний обов’язок!

    Шановні батьки, будьте розсудливими. Пам’ятайте, що діти завжди копіюють поведінку дорослих, тож будьте гідним прикладом для наслідування. Навчайте їх азам безпечної поведінки змалечку.

       Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році. Це всього тиждень, але його слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи компютером. В цей час найдеться безліч занять для цікавого проведення часу, тим паче ще й погода «поставилася до дітлахів з розумінням», є можливість погратися на вулиці, або поганяти на велосипеді.
      Але чомусь дитячі канікули не завжди співпадають з батьківськими відпустками, тому більша частина дітей залишається на призволяще.
      Хочеться ще раз нагадати дорослим про необхідність особливого нагляду за дітьми в період канікул. Адже ані вчителів, ані вихователів поряд з дітьми в ці дні не буде. Тож багато чого залежить від самих батьків, від того, з якими напуттями вони відпускають своїх синів і доньок на вулицю.
      Якщо ви не в змозі постійно відслідковувати кожний їх крок, то ще раз повторіть з ними основні правила переходу вулиць та доріг, застережіть від ігор поблизу проїзної частини. Нагадайте своїй дитині, що не можна виходити на проїзну частину з-поза якоїсь перешкоди, а вийшовши з громадського транспорту, починати переходити дорогу (звісно, по пішохідному переходу) можна лише після того, як автобус чи тролейбус вже від’їде від зупинки і не закриватиме поле зору.
      Шановні батьки! Не подавайте дітям прикладу неправильної поведінки на дорозі, не порушуйте самі Правила дорожнього руху і не привчайте їх до цього. 
Не зайве буде нагадати і водіям, що розпочалися канікули, тож подвоєння уваги на дорогах не завадить. Наша спільна мета - зберегти наше майбутнє, майбутнє нашої держави - наших дітей. 
     Особливо про це слід пам’ятати зараз, з настанням шкільних канікул, періоду, коли проблема дорожніх автопригод за участю та з вини дітей стає особливо актуальною і гострою. І тут ніхто не повинен залишатися осторонь її вирішення: ні батьки, ні вчителі, ні самі діти. Ми ж, працівники ДАІ, намагатимемося зробити все можливе і від нас залежне, щоб забезпечити дітям повноцінний і безпечний відпочинок, зберегти їх життя і здоров’я. Закликаємо до цього й інших.

ДСО ЧЕРНІГІВЩИНИ РАДИТЬ БАТЬКАМ ПОДБАТИ ПРО БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ ПІД ЧАС ОСІННІХ КАНІКУЛ

З 27 жовтня на території України розпочнуться осінні канікули. Батькам варто ще раз нагадати дітям про правила поведінки, щоб третього листопада вийти неушкодженими на навчання, - зазначив начальник управління Державної служби охорони при УМВС України в Чернігівській області Ярослав Накопюк.

Перше, про що не повинні забувати діти, залишаючись самі вдома – не відкривати двері незнайомим особам, навіть якщо вони представились знайомими ваших батьків. В наш час поширюється діяльність аферистів, які представляються представниками різних установ, наприклад, по встановленню металопластикових вікон, броньованих дверей і т.п. В такий спосіб, аферисти входять в довіру дітей, затуманюють їх розум, а як результат – пограбовані квартири. Не малозначним є взяти за звичку дивитись у дверне вічко. Забороняється розмовляти і контактувати з незнайомцями чи малознайомими людьми. В багатоповерхівках слід уникати підйому в ліфті з незнайомими.

Батькам, які піклуються про місцезнаходження своїх дітей, працівники Державної служби охорони радять скористатись GPS-трекером. Надавши дитині вказаний трекер, батьки мають змогу дистанційно в режимі реального часу відстежити її переміщення з будь якого гаджету (ПК, телефон, планшет та т.п.), підключеного до мережі Інтернет. При цьому є можливість визначити на мапі коло, покинувши межі якого, прилад надішле на визначений номер відповідне SMS-повідомлення.

До прикладу, Ви надаєте трекер першокласнику, який іде до школи, а ви – на роботу. Доки дитина у визначеному колі - школі, ви займаєтесь своїми справами. Як тільки вона виходить зі школи, Вам на телефон прийде SMS-повідомлення і Ви на комп’ютері зможете відстежити його рух додому або в будь-яке інше місце. При цьому дитина має можливість натиснути тривожну кнопку для виклику наряду міліції або Ви особисто можете зателефонувати оператору для термінового наданням допомоги дитині.

Вказаний персональний GPS-трекер використовується за прямим призначенням – для виклику озброєного наряду Державної служби охорони, який прибуде Вам на допомогу негайно після отримання сигналу оператором ДСО.

 

УДСО при УМВС України 
в Чернігівській області