Ідемо до дошкільного закладу. На шляху до миру та злагоди. Поради від директора.

1.При першій зустрічі розкажіть вихователеві про свою дитину якнайбільше: чим захоплюється, які ігри та іграшки любить, відзначте особливості її розвитку й характеру і не забудьте сказати про продукти, які  ваша дитина відмовляється їсти, а також чи є у дитини проблеми зі здоров’ям.

2.Повідомте педагога чому ваша дитина ще не встигла навчитися проситися на горщик, їсти самостійно, застібати ґудзики, взуватися.

3. Намагайтеся при вихователеві розпитувати у дитини, як вона поводилася, що нового вивчила, що смачне їла. Це спонукає вихователя уважніше спостерігати за малям упродовж дня.

4.Замість того,щоб висловлювати невдоволення, чому дитині не одягли колготи під штанці, спокійно поясніть, що у дитини, приміром, аденоїдит, і тому потрібний тепліший одяг.

5. Дитина взула черевички не на ту ногу, забруднила одяг під час прийому їжі? Повірте, це не привід для серйозних розмов. Удома ще раз покажіть сину чи доньці, як правильно взувати взуття, навчіть охайно їсти. Нарешті, вибирайте такий одяг, котрий не жаль забруднити.

 Що не подобається вихователю:

1.Батьки приводять дітей без елементарних навичок самообслуговування;

2. Нешанобливе ставлення до вихователів, обслуговуючого персоналу, пред’явлення претензій, повчання та погрози при дитині;

3. Систематичні несплати  за перебування дитини у дошкільному закладі;

4. Постійні обурення, що дитина ходить у брудних колготках при постійному забуванні тримати змінний одяг у шафі;

5. Відсутність мішечків( не пакетів) для взуття та змінного одягу та взуття;

6. Приводять дітей хворих або недолікованих, без поважних причин не водять у групу.

 Пам’ятайте, шановні БАТЬКИ: якщо ви систематично «наїджаєте» на вихователів за садна на колінах вашого невгамовного чада  або брудний одяг – швидше за все, вони будуть просто його  тримати за руку або саджати поруч, забороняючи бігати й гратися з іншими дітьми!

У вас є підозри, що вихователь застосовує фізичні покарання щодо вашої дитини? Негайно зверніться до директора! У більшості випадків цього досить для виправлення ситуації. Альтернатива –  консультація практичного психолога закладу.

Що не влаштовує батьків:

 • вихователь мало займається з дитиною її розвитком;
 • не прикладає зусилля для зміцнення здоров’я дітей та профілактиці захворювань;
 • не може знайти підхід до дитини, постійно скаржиться на погану поведінку, застосовує непедагогічні методи впливу (залякує, погрожує, покрикує, шантажує і т.і).
 • недостатньо стежить за дитиною ( не переодягає, не витирає носа, постійно говорить по телефону, довго теревенить з колегами);
 • змушує їсти, або, навпаки, не стежить, щоб усе з’їла;
 • не вживає заходів відносно агресивних дітей.

Декілька рекомендацій батькам для покращення комунікативного зв'язку з власними дітьми

Як допомогти дитині знайти своє покликання Рекомендації батькам від викладачів Гарвардського та Стенфордського університетів

Дитину не карають:

 1. За те, що вона чимось не  влаштовує дорослих: наприклад, холерика за те, що він непосидючий і впертий, сангвініка – за рухливість, флегматика – за повільність, меланхоліка – за плаксивість.
 2. Під час їжі.
 3. Якщо вона зазнала невдачі (вона й без того засмучена, присоромлена, пригнічена). Тут краще підтримати її.
 4. За необережність, а вчать обережності, роблячи висновки з прорахунків дитини.
 5. За  повільність, незібраність; за забруднений  і порваний одяг, а вдягають відповідно до обставин.
 6. На людях (в автобусі, на вулиці) , адже це ще й публічне приниження.
 7. При молодшій дитині, оскільки  підривається авторитет старшої.
 8. За емоційність, імпульсивність, енергійність.
 9. Поспішно, не розібравшись: краще пробачити десятьох винних, ніж покарати одного невинного.
Як можна допомогти дитині добре поводитись?

Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі й іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре? Скористайтеся нашими порадами.
 

Подавайте дітям приклад хорошої поведінки

Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування.
 

Змінюйте оточення, а не дитину

Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.
 

Висловлюйте свої бажання позитивно

Кажіть дітям, чого Ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте.
 

Висувайте реальні вимоги

Запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких та хворих дітей.
 

Не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням

В міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими - використовуйте тактику переключення уваги.
 

Обирайте виховання без побиття та крику

На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру. 
Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших.

Факти, що можуть Вас здивувати...
 1. Діти часто не розуміють, чому їх покарано
 2. Дослідження доводять, що вимоги дорослих часто видаються дітям незрозумілими. Пам'ятайте, коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може зрозуміти, за що і чому її покарано.
 3. Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір. Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти.
 4. Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що Ви її постійно контролюєте.
 5. Діти мають право на позитивне ставлення до себе
 6. Уряд України зобов’язався дотримуватись принципів Конвенції Організації Об’єднаних Націй з прав дитини. В ній виголошено, що діти мають права, одним з яких є право на захист від будь-яких форм фізичного і психічного насильства та навмисного приниження.
Десять кроків, щоб стати кращими батьками

1. Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності. 
2. Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває. 
3. Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам’ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються більш безпечно, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень. 
4. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді. 
5. Намагайтесь побачити світ очима Вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як Ви почувалися. Коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли в Вами чинили несправедливо. 
6. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладати зусиль для цього. Хваліть її за хорошу поведінку. 
7. Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо Ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином Ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини. 
8. Плануйте розпорядок дня дитини. Малі діти почуватимуться більш безпечно, якщо дотримуватимуться чіткого розпорядку дня. 
9. У кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними і їх дотриманні, про намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного дня правило виконується, а іншого – відміняється. 
10. Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу лише собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення. Якщо Ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.